serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

 4 września Mszą św. w Dzietrzychowie o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, pracowników naszej szkoły, rodziców i dzieci. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

O godz. 9.00 - Apel w szkole. 
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 30 sierpnia 2017r.
Zakończenie roku szkolnego

 W piątek 23 czerwca kończymy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy wszytskich uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców na uroczystą Mszę Świętą do kościoła w Dzietrzychowie na godz. 8.00. Apel w szkole o godz. 9.00. Niech to będzie dla nas wszytskich dobra okazja do podziękowania za miniony rok pracy. 

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 21 czerwca 2017r.
Dzień V – Dzień Ekologicznego Transportu

 Kolor brązowy okazał się niezwykle trudny, gdyż dziś pojawiły się tylko 3 osoby ubrane w ten sposób! Był to ostatni dzień naszego tygodnia ekologicznego. W ramach dzisiejszego dnia jeszcze jutro i w czwartek odbędą się wycieczki rowerowe. M.M.

 

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 21 czerwca 2017r.
Dzień V – Dzień Ekologicznego Transportu

 Kolor brązowy okazał się niezwykle trudny, gdyż dziś pojawiły się tylko 3 osoby ubrane w ten sposób! Był to ostatni dzień naszego tygodnia ekologicznego. W ramach dzisiejszego dnia jeszcze jutro i w czwartek odbędą się wycieczki rowerowe. M.M.

 

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 21 czerwca 2017r.
Dzień III Tygodnia Ekologicznego.

 Dzień III – Dzień Zdrowia: 

- konkurs na najbardziej „pomarańczową” osobę w szkole (strój),
- straganik zdrowej żywności ),
- turniej Fifa na PlayStation.
Przypominamy o dniu IV, który przypada w poniedziałek ( z racji długiego weekendu) – Dzień Ekologa:
- konkurs na najbardziej „niebieską” osobę w szkole (strój).
M.M.
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 14 czerwca 2017r.
Dzień II – Dzień Natury

 Dziś było już bardziej kolorowo! Zachęcamy nadal do brania udziału w akcji, rozdanie nagród nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego.

A jutro dzień III Tygodnia Ekologicznego– Dzień Zdrowia: 
- konkurs na najbardziej „pomarańczową” osobę w szkole (strój),
- straganik zdrowej żywności,
- rozgrywki w Fifa na PlayStation.
M.M.
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 13 czerwca 2017r.
Tydzień Ekologicny - dzień I.

 Od dziś w naszej szkole zaczęliśmy Tydzień Ekologiczny. Dzień I, był Dniem Słońca, podczas którego odbył się:

- konkurs na najbardziej „żółtą” osobę w szkole (strój),
- tworzenie ekologicznych zwierzątek,
- pokaz mody ekologicznej.
Przypominamy, że jutro dzień II – Dzień Natury:
- konkurs na najbardziej „zieloną” osobę w szkole (strój)!
M.M.
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 czerwca 2017r.
Wycieczki do Olsztyna oraz spektakl teatralny.

 Po intensywnej nauce, przychodzi czas na małe rozluźnienie. Miesiąc czerwiec jest czasem wycieczek szkolnych. Dzieci i młodzież z naszej szkoły tym razem mogły zdecydować który wyjazd będzie bardziej atrakcyjny. Pierwsza propozycją był wyjazd do Olsztyna, gdzie zaplanowana została wizyta w Planetarium oraz Obserwatorium Astronomicznym, a także szaleństwa w Parku Trampolin. Drugą natomiast - wyjazd na spektakl teatralny "Dynastia Miziołków"do BDKu. Uczniowie podzielili się równo i każdy wybrał wyjazd zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Wycieczki szkolne to jedna z wielu form edukacji, ale jest również formą integracji zespołu więc są nieodzownym elementem każdego roku szkolnego.
M.M.
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 czerwca 2017r.
Gminny Konkurs Mitologiczny.

 6.06.2017r. nasi uczniowie wzięli udział Gminnym Konkursie Mitologicznym. Na naszych reprezentantów z klasy V (Wojciecha Brodawskiego, Karolinę Kapuścińską, Kacpra Rybaka) czekało mnóstwo ciekawych, ale trudnych zadań. Mimo, iż ie znaleźliśmy się w czołówce było to niezwykle ważne i pouczające doświadczenie.

I. Segieda
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 czerwca 2017r.
VI Turniej Szkół Podstawowych

 W dniu 31.05.2017r. w Sępopolu odbył się VI Turniej Szkół Podstawowych z gminy Sępopol o Puchar Burmistrza Sępopola. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Sępopolu wyszli zwycięsko ze wszystkich trzech spotkań tym samym wygrywając cały turniej.

Dziękujemy Prezesowi LKS Łyna za przygotowanie turnieju, a Pani Burmistrz za ufundowanie pucharów i nagród rzeczowych.
Wyniki:
1. SP Sępopol - SP Wiatrowiec 2:1
2. SP Poniki - SP Dzietrzychowo 1:1
3. SP Sępopol - SP Dzietrzychowo 4:3
4. SP Poniki - SP Wiatrowiec 3:4
5. SP Wiatrowiec - SP Dzietrzychowo 1:8
6. SP Poniki - SP Sępopol 2:5
Tabela końcowa:
1. SP Sępopol 9pkt.
2. SP Dzietrzychowo 4pkt.
3. SP Wiatrowiec 3pkt.
4. SP Poniki 1pkt.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik- Paweł Kusio (SP Poniki)
Najlepszy bramkarz- Żmijewski Krzysztof (SP Sępopol)
Król strzelców- Jakub Chadaj (SP Dzietrzychowo)
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 3 czerwca 2017r.
Podsumowanie akcji "Zachowaj trzeźwy umysł".

 Dziś podsumowaliśmy akcję "Zachowaj Trzeźwy umysł". Dzisiejsze aktywności były kontynuacją wczorajszego Dnia Sportu. Rozstrzygnięto konkurs na najbardziej tęczowy strój, a wszystkie dzieci puszczały bańki mydlane, które symbolizowały ich małe i trochę większe marzenia. Młodsi uczniowie rozegrali turniej w "dwa ognie", a starsi wykonali prace kredą chodnikową, w której wyrazili wdzięczność dla GKRPA za wsparcie finansowe, dzięki któremu ostatnie dwa dni mogły się odbyć.

M.M.
Fot. Klaudia Szymczukiewicz
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 3 czerwca 2017r.
Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka.

 Pomimo niesprzyjającej pogody 1 czerwca w naszej szkole było tłumnie, głośno i kolorowo. Jak co roku z okazji Dnia Dziecka dyrekcja i nauczyciele przygotowali dla wszystkich uczniów szereg atrakcji. Rejs katamaranem, gry i zabawy ruchowe, a także grillowane kiełbaski, słodycze to tylko niektóre z nich. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia.

M.M.
Fot. J. Kownacka, A. Dudek, K. Szymczukiewicz

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 1 czerwca 2017r.
Pamiętamy o Mamach!

 Dzień Matki to ważne święto. Pamiętali o nim uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej. Dla swoich mam przygotowali pod opieką swoich wychowawców piękną własnoręcznie wykonane upominki. Taki samodzielnie przygotowany upominek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy niejednej z mam!

M.M.
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 29 maja 2017r.
Poznajemy zawody - wizyta pszczelarza.

 

Dnia 11 maja odwiedził nas Pan Janek - pszczelarz. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy drugiej. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności w ulu. Pan Janek pokazał dzieciom ul i wygląd jego wnętrza. Zaprezentował narzędzia i przybory niezbędne w pracy pszczelarza ( podkurzacz, kraty przegrodowe). Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały przyniesione sprzęty. Oglądały plastry miodu. Pan Janek zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące w kontakcie z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Podkreślił również walory zdrowotne miodu. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy Panu Jankowi za mile spędzony czas.

M.M.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 maja 2017r.
Sprawdziany, konkursy.

 Ostatni czas był ważny, zwłaszcza dla uczniów klasy III, gdyż sprawdzili oni swoje umiejętności pisząc Sprawdzian Kompetencji. Ponadto uczniowie klasy VI brali udział w ogólnopolskim konkursie "Cyrkiel Matematyczny" organizowanym przez MEN. Oba sprawdziany były koordynowane przez panią Agnieszkę Pająk. Niestety na wyniki musimy jeszcze poczekać ale już teraz gratulujemy wysokich wyników! M.M. Fot. A. Pająk

 

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 maja 2017r.
Konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać z baśni".

 Oto prace zakwalifikowane do ścisłego finału konkursu "Moja ulubiona baśń". Jury ciężko było zdecydować, która z prac była najpiękniejsza dlatego prosimy Was o pomoc! Głosujmy na pracę, która najbardziej nam się podoba klikając "Lubię to!". Głosowanie trwa do 19 maja 2017r.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 maja 2017r.
Szkolna Liga Tenisa Stołowego.

 24 kwietnia odbyły się mistrzostwa w tenisie stołowym. Mistrzostwa Szkoły były wyczerpujące, a każdy jeden mecz kosztował zawodników wiele stresu. Każdy zawodnik musiał pokazać się z dobrej strony. Walka o puchary była wyrównana. Nagroda za pierwsze miejsce była okazała, więc było o co walczyć. Ostatecznie zdobył ją Bartosz Borzęcki z kl. VI, II miejsce zajął Ariel Fryś, zaś III miejsce przypadło Jakubowi Chadajowi (obaj z klasy VI). Pozostałym uczestnikom gratulujemy udziału i życzymy sukcesów w następnym turnieju.

Jakub Chadaj
fot. D. Kruciński, R. Naruszewicz
 
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 27 kwietnia 2017r.
Gminny Konkurs Recytatorski.

 W czwartek 27.04.2017r. odbył się miejsko-gminny konkurs recytatorski w Sępopolu. Uczniowie zaprezentowali się przed niewielką publicznością zgromadzoną w bibliotece miejskiej. Nasi reprezentanci przed występem stresowali się, jednak opanowali swoje emocje i pięknie recytowali swoje wiersze. Jury długo naradzało się aby zdecydować, kto przejdzie do kolejnego etapu konkursu. Byliśmy bardzo ciekawi wyników. W końcu doczekaliśmy się ogłoszenia wyników. Wyróżnienia otrzymały: Julia Kownacka, Maja Boińska, Karolina Kapuścińska. Ucieszyliśmy się z tego bardzo, jednak najbardziej radosnym okazał się fakt, że Denis Kozłowski z naszej szkoły zajął II miejsce w kategorii klas I-III! Na koniec otrzymaliśmy od Jury kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przygotowując się do konkursu za rok.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Julia Kownacka
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 27 kwietnia 2017r.
Wyjazd na Baśń Muzyczną.

 Dnia 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję udać się do Bartoszyc na baśń muzyczną pt. "W krainie krasnali". Przedstawienie było ciekawym widowiskiem, szczególnie dla najmłodszych uczniów. Na koniec kilkoro szczęśliwców zostało wylosowanych i otrzymało drobne upominki od aktorów. Po spektaklu wszyscy udaliśmy się aby się posilić. Zadowoleni i najedzeni wróciliśmy do szkoły.

Adrian Dudek
Fot. Anastazja Blicharz
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 26 kwietnia 2017r.
Szkolny konkurs recytatorski.

 W naszej szkole odbyły się dziś szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego "Spotkania za poezją". Wszyscy uczestnicy zaprezentowali piękne wiersze znanych autorów. Jury po burzliwych obradach wybrała zwycięzców. W kategorii klas I-III, I miejsce powędrowało do Denisa Kozłowskiego z kl. II, II natomiast do Mai Boińskiej, również z kl. II. Wyróżnienia powędrowały do uczennic z klasy III- Oktawii Rogozińskiej oraz Dagmary Adamowicz. W kategorii klas IV-VI, I miejsce zajęła Julia Kownacka z kl. VI, a II Karolina Kapuścińska z kl. V. Osoby, które zajęły pierwsze dwa miejsca w obu kategoriach, będą już jutro zmagać się w gminnym etapie konkursu recytatorskiego. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie na jutrzejszym konkursie!
Anastazja Blicharz
Fot. R. Naruszewicz
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 26 kwietnia 2017r.
Cykl warsztatów wielkanocnych.

 Nastała wiosna, a wraz z nią nie zapominamy o najmłodszych miłośnikach pracy manualnej i twórczej, organizując cykl warsztatów wielkanocnych dla klas 0-III. 

Uczestnicy warsztatów, pod czujnym okiem pań wychowawczyń, uczyli się tradycyjnego zdobienia jajek za pomocą wosku oraz wykonania palmy wielkanocnej z bazi, bukszpanu, kolorowych traw i kwiatów z bibuły. Dzieci wykonały również samodzielnie gipsowe figurki świąteczne, które następnie samodzielnie ozdobiły farbami.
Głównym celem warsztatów było rozwinięcie zdolności manualnych oraz wyobraźni, popularyzacja rękodzieła, jako atrakcyjnej formy aktywności, pozwalającej na zdobycie nowych umiejętności, przekazanie i pielęgnowanie tradycji związanych z tworzeniem ozdób i dekoracji świątecznych, których piękno, symbolika i znaczenie nie zostało zapomniane.
Same warsztaty, oprócz cennego doświadczenia i praktycznych umiejętności, dały uczestnikom poczucie spełnienia artystycznego. Miła atmosfera sprzyjała dodatkowo integracji pomiędzy najmłodszymi uczniami naszej szkoły, a wymiana doświadczeń artystycznych okazała się bezcenna.

M. M.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 kwietnia 2017r.
Dzień Ziemi

 Dnia 10.04.2017r. rozpoczęliśmy obchody Dnia Ziemi. Dzień rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. "Ratujmy Ziemię!" przygotowanym przez klasę IV. Tydzień przed dzisiejszym dniem uczniowie z klas II-VI pisali List do Ziemi. Jury postanowiło wyróżnić 7 listów, które zostały napisane przez:

Denisa Kozłowskiego z kl. II,
Jakuba Szaję z kl. II,
Klaudię Kozdroń z kl. III,
Wiktora Kostusiaka z kl. III
Sylwię Ołdak z kl. IV,
Pawła Ołdaka z kl. V,
Judytę Archacką z kl. VI,
Anastazję Blicharz z kl. VI. 
Listy te zostały nagrodzone skromnymi nagrodami książkowymi. Po części artystycznej klasy I-VI udały się aby posprzątać masuński las oraz jego okolice. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy - kl. I-III udały się ścieżką leśną, natomiast klasy starsze sprzątały teren przy drodze. Niestety okazało się, że śmieci jest naprawdę sporo mimo, iż ostatnio sprzątaliśmy we wrześniu! Po wyczerpującej, ciężkiej pracy, czekał na nas zasłużony poczęstunek - ognisko z kiełbaskami na tzw. "hubertówce". Dopisała nam piękna pogoda. Uczniowie świetnie się bawili. Humory były świetne. Oby więcej takich akacji! Organizatorami wczorajszego wydarzenia byli pani Dorota Miranowicz oraz pan nadleśniczy Jan Głowacki z Leśnictwa Granicznego.
Julia Kownacka, Klaudia Szymczukiewicz
fot. A. Fryś, J. Kownacka, D. Kijko
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 kwietnia 2017r.
Dzień Papieski.

 Dnia 7.04.2017r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 12 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uczniowie klasy VI przygotowali fascynujący spektakl o życiu i pontyfikacie naszego Papieża Polaka. Klasa VI jak zwykle stanęła na wysokości zadania. Uczniów do występu przygotowała pani Iza Segieda, a obsługą techniczną zajął się ksiądz Zbigniew Kulesza. Dziękujemy za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

Dominika Kijko
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 7 kwietnia 2017r.
Strajk

 Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie solidaryzują się z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty - zorganizowanym przez ZNP.

Jest to strajk w obronie praw pracowniczych oraz miejsc pracy.
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 31 marca 2017r.
Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem.

 Dzisiaj 31 marca 2017r. odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Czytania ze zrozumieniem "Czytam, rozumiem, wiem" . W konkursie brali uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy. Organizatorem była pani Iza Segieda. Najuważniej czytali i uzyskali najwięcej punktów:

I miejsce i tytuł Mistrza Czytania ze zrozumieniem - Gabriela Bąk z Wiatrowca,
II miejsce - Piotr Szyndler z Sępopola
III miejsce - Karolina Kiełbasa z Dzietrzychowa.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Natomiast wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy. Zapraszamy za rok!

Karolina Kiełbasa
Karolina Kapuścińska
fot. M.M.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 31 marca 2017r.
Pierwszy dzień wiosny inny niż wszystkie.

 Dziś w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Bogaty program przygotował jak zwykle nasz Samorząd Uczniowski. Klasa VI zaprosiła nas na spektakl pt. "Zła pisanka", który został przygotowany pod opieką pani Izy. Odbyła się również projekcja filmu, którą zebrani oglądali zajadając przygotowane przez członków SU gofry. Niestety pogoda nam dziś nie sprzyjała więc przyniesione na ognisko kiełbaski, musieliśmy upiec w kuchennej stołówce. Smakowały one równie dobrze, jak te z ogniska, mimo wszystko czekamy na te prawdziwe z niecierpliwością.

Większość z uczniów miało dziś na głowach naprawdę szalone fryzury, za które zostali nagrodzeni słodkościami.
Powodzeniem cieszyły się również balony, z których za pomocą pani Agnieszki powstawały fantastyczne zwierzęta.
Podczas dzisiejszego dnia został ostatecznie rozstrzygnięty konkurs Wielka Liga Czytelników. W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:
I miejsce Denis Kozłowski, kl. II
II miejsce Ewelina Kapuścińska, kl. III
III miejsce Wiktoria Rybak, kl. III
Kategoria klas IV-VI:
I miejsce Katarzyna Zawada, kl. VI
II miejsce, Judyta Archacka, kl. VI
III miejsce Anastazja Blicharz, kl. VI.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzisiejszy dzień uważamy za udany. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie.
Anastazja Blicharz
Fot. J. Kownacka, D. Kijko
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 21 marca 2017r.
Konkursy, eliminacje, sukcesy

 Marzec to miesiąc licznych konkursów i sprawdzianów. Dnia 10.03.2017r. odbył się finał Wielkiej Ligi Czytelników. Do finału dotarli tylko najwytrwalsi czytelnicy, którzy zbierali sprawności z poszczególnych lektur przez kilka miesięcy. Z klas I-III, do finału przystąpiło 6 uczniów, a z kl. IV-VI 4. Ogłoszenie wyników nastąpi pierwszego dnia wiosny. 15.03. 2017r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu "Czytam, wiem, rozumiem" . Do testu przystąpiło 9 uczniów z klas IV-VI. Rywalizacja była tak zacięta, że zwycięzców udało sie wyłonić dopiero po dogrywce! Ostatecznie I miejsce ( z maksymalną liczbą punktów) zajął Adrian Dudek z kl. VI, II Karolina Kapuścińska z kl.V, III Karolina Kiełbasa z kl. VI. Osoby te będą reprezentowały naszą szkołę podczas etapu gminnego konkursu, który odbędzie się 31 marca. Konkurs przygotowała pani Iza Segieda.

Sukcesem zakończył się również dla nasz Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 16 marca. II miejsce zajęła Anastazja Blicharz z kl. VI, a III Adrian Dudek, kl. VI. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą gminę podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 29 marca w Bartoszycach. Do konkursu uczniów przygotował wychowawca, pan Rafał Naruszewicz.
Młodsi uczniowie również mogą zaliczyć marzec do miesięcy, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę. Aż 15 uczniów z klas I-III przystąpiło 16.03.2017r. do ogólnopolskiego konkursu "SYNAPSIK" organizowanego przez MEN. Na wyniki musimy jednak jeszcze trochę poczekać, niemniej jednak nie mamy wątpliwości, że poszło im świetnie. Do konkursu przygotowały uczniów wychowawczynie.

M.M.
Fot. M.M., R. Naruszewicz, I. Segieda

 

 

 
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 17 marca 2017r.
Konkurs ortograficzny

 Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów z klas I-III oraz IV-VI do udziału w konkursie ortograficznym. Zapisy u bibliotekarza. Uwaga! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 14 marca 2017r.
Dzień Kobiet w naszej szkole.

 W naszej szkole hucznie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Moc atrakcji dla wszystkich pań, tych młodszych i tych starszych przygotował Samorząd Uczniowski. Jednak najważniejszym punktem obchodów tego świata okazały się wybory "SUPER KOLEŻANKI". Do konkursu przystąpiło 10 dziewcząt w dwóch kategoriach - dziewcząt młodszych (z kl. "0"- III) oraz starszych (IV-VI). Kandydatki musiały wykazać się dowcipem, inteligencją, urodą, dobrym gustem, pewnością siebie oraz skromnością. Jury wyłoniły dziewczęta, które najlepiej zaprezentowały się w poszczególnych konkurencjach.
W kategorii klas "0"- III były to:
1. SUPER KOLEŻANKA - Maja Boińska, kl. II
2. I VICE SUPER KOLEŻANKA - Gabrysia Orłowska, kl. "0"
3. II VICE SUPER KOLEZANKA - Aniela Czeczko, kl. "0"
W kategorii dziewcząt starszych:
1. SUPER KOLEŻANKA - Milena Kaczmarek, kl. IV
2. I VICE SUPER KOLEŻANKA - Zuzia 
Szaja, kl. V
3. II VICE SUPER KOLEŻANKA - Dominika Lichacz, kl. IV
Mimo werdyktu uważamy, że wszystkim dziewczynkom należą się gratulacje za odwagę!
Podczas uroczystości wręczone został również pamiątkowe dyplomu za konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie. Przedstawiciele kl. II oraz III brali udział w ogólnopolskim konkursie SYNAPSIK, w którym osiągnęli zadowalające rezultaty. Podziękowania od samego Jurka Owsiaka trzymały również dziewczęta, które przeprowadzały kwestę na cele WOŚP. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
M.M
Fot. J.Kownacka

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 10 marca 2017r.
Już jutro Dzień Kobiet
Z okazji zbliżającego się święta kobiet, Samorząd Uczniowski zorganizował wybory "SUPER KOLEŻANKI" w dwóch kategoriach - dziewcząt młodszych oraz starszych. Wielki finał już w piątek 10.03.2017r. A dziś zapraszamy wszystkich do zabawy, a mianowicie do wyłonienia "Najmilszej koleżanki" według uczniów naszej szkoły. Zasada jest prosta, wygrywa ta dziewczyna, która zdobędzie pod swym zdjęciem jak największą ilość "polubień". Aby przybliżyć Wam trochę sylwetkę kandydatek, umieszczamy ich krótką autoprezentację.
Głosowanie kończymy we czwartek. 
Wśród głosujących zostaną wylosowane upominki.
Zapraszamy do zabawy!
1. Gabriela Orłowska, lat 6, kl. "O" - "interesuję się rysowaniem i nauką",
2. Aniela Czeczko, lat 5, kl. "0" - "interesuję się zabawą"
3. Nikola Markowska, lat 7, kl. I - "interesuję się zwierzętami"
4. Maja Boińska, lat 8, kl. II - "interesuję się zwierzętami"
5. Wiktoria Łyczewska, lat 8, kl. II - 'interesuję się modą"
6. Martyna Moczydłowska, lat 8, kl. III - "interesuję się malowaniem"
7. Dominika Lichacz, lat 10, kl. IV - "interesuję się modą"
8. Milena Kaczmarek, lat 11, kl. IV - "interesuję się gimnastyką"
9. Zuzanna Szaja, lat 12, kl. V - "interesuję się śpiewem i fotografowaniem"
10. Wiktoria Brajer, lat 13, kl. VI - "interesuję się tańcem i modą"
Samorząd Uczniowski
fot. J. Kownacka

 

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 7 marca 2017r.
Sukces naszej uczennicy w Gminnym konkursie pięknego czytania.

 Konkurs odbył się 1 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Wiatrowcu. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas trzecich wszystkich szkół gminy Sępopol. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Dagmara Adamowicz oraz Martyna Rolka.Uczestnicy rozwiązywali test czytania ze zrozumieniem oraz czytali głośno losowo wybrany fragment prozy. W konkurencji tej nasza Martyna Rolka nie miała sobie równych i zdeklasowała rywali zajmując I miejsce. 

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom, a Martynce życzymy dalszych sukcesów!
Uczennice do konkursu przygotowała wychowawczyni - Agnieszka Pająk.
M.M.
Fot. A. Pająk
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 4 marca 2017r.
Walentynki w naszej szkole.

 14 lutego 2017r. w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy Walentynki. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wysłania przez naszą "specjalna pocztę walentynkową" przygotowaną przez Samorząd Uczniowski, kart z życzeniami. Wszystkie zostały dziś doręczone i sprawiły dużo radości adresatom. Aby dzisiejszy dzień był szczególny, na przerwach słuchaliśmy muzyki, a za wystrój służyły romantyczne balony-serduszka. Każdy pracownik szkoły również otrzymał coś od Amora - słodki upominek na osłodzenie tego zimowego dnia.

Judyta Archacka, Adrian Dudek
Fot. J. Kownacka, A.Dudek

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 14 lutego 2017r.
Bal karnawałowy świętowaliśmy z naszymi Babciami i Dziadkami.

 

W naszej szkole 20.01 odbył się Bal Karnawałowy dla przedszkolaków oraz uczniów ze szkoły podstawowej. Dodatkowym i niezwykle ważnym punktem programu było świętowanie zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się od występów dzieci. Najpierw swoje umiejętności zaprezentowała kl. II i III, która przygotowała przedstawienie pt. "Misja specjalna". Następnie z montażem słowno-muzycznym wystąpiły urocze przedszkolaki. Wszystkie występy były gromko oklaskiwane przez widownię. Po występach dzieci głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła życzenia zebranym gościom oraz wręczyła dyplomy uczniom, którzy w ostatnim czasie wykazali się szczególnymi osiągnięciami. Gdy zakończyła się część oficjalna nadeszła pora na Bal Karnawałowy. Dzieci były poprzebierane za różne postacie i swoimi strojami zrobiły wielką furorę. Impreza sprawiła wielką radość dzieciom i wywoła na ich twarzach mnóstwo uśmiechów. Zabawa przy muzyce była co jakiś czas przeplatana różnorodnymi konkursami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Ten bal z pewnością wszyscy będą długo wspominać. Dziękujemy za świetna zabawę.

M.M.
Fot. R. Naruszewicz

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 22 stycznia 2017r.
Pomiar cukru

 Spotkanie z panią Teresą Hyczkowską, Prezes Stowarzyszenia Diabetyków w Bartoszycach, odbędzie się w piątek 20.01, o godz. 10.20 w świetlicy szkolnej. Podczas spotkania będzie można posłuchać wykładu poświęconego profilaktyce cukrzycy, otrzymać ulotki, a także zmierzyć poziom cukru we krwi. Zapraszamy!

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 19 stycznia 2017r.
Spotkanie z policjantem.

 Dziś uczniowie klas I-III oraz IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, który powiedział o tym jak bezpiecznie bawić się podczas ferii zimowych. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla dzieci młodszych jak i młodzieży z naszej szkoły.

Fot. Z. Kulesza, R. Naruszewicz

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 16 stycznia 2017r.
Zagraliśmy z WOŚP w Dzietrzychowie.

 Wszystkim, którzy przybyli do naszej szkoły, gdzie zagraliśmy dziś z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, serdecznie dziękujemy. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, gorąca atmosfera 25. Finału, pozwoliła nam zebrać prawie 500 zł na sprzęt dla potrzebujących.

Pieniądze zebrane podczas dzisiejszego dnia zostały przekazane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. 
Dzisiejsza letnia zadyma w środku zimy nie mogła się odbyć bez:
- naszych wolontariuszy, którzy dzielnie dzierżyli w dłoniach puszki,
- wsparcia strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipicy, którzy zawsze służą nam pomocą,
- harcerzy z Ponik reprezentujących Hufiec w Bartoszycach, którzy zechcieli nam opowiedzieć o swojej organizacji,
- uczniom oraz pani Izie Segiedzie, którzy przygotowali jasełka,
- panu Rafałowi Naruszewiczowi, który czuwał nad obsługą techniczną,
- przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali słodkie gadżety, które można było nabyć za przysłowiową „złotówkę” wrzuconą do puszki,
- rodzicom, którzy dowieźli swoje pociechy w tym dniu do szkoły.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu dzisiejszą akcję uważamy za udaną.
Dziękujemy!

M.M.

Fot. M.M., R. Naruszewicz

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 15 stycznia 2017r.
Gramy dla dzieci i seniorów w Dzietrzychowie

 Na zbiórkę dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zapraszamy w niedzielę 15 stycznia do Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie.

Tego dnia od godz. 11.30 będzie można obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane przez uczniów, poznać tajniki pracy oraz zapoznać się ze sprzętem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipicy, porozmawiać z harcerzami z Hufca Bartoszyce, czy zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poznać swoje BMI.
Za symboliczną "złotówkę" wrzuconą do puszki będzie można otrzymać "owsiakowskie" serduszko.

Zapraszamy!

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 10 stycznia 2017r.
Nasi uczniowie z kolędą w DPS Bartoszyce.

 W dniu 5 stycznia w wigilię święta Objawienia Pańskiego uczniowie naszej szkoły odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach z okolicznościowym występem. Zachwycili swą spontanicznością i prawdziwym urokiem świątecznego przedstawienia mieszkańców DPS . Pełna przejęcia i zaangażowania gra młodych aktorów, a także wierność z jaką starali się wcielić w grane przez siebie postacie, szczerze wzruszyła i nakłoniła do świątecznej refleksji. Młodzież poprzez ,,Jasełka” w najszczerszy sposób próbowała zatrzymać i podzielić się z mieszkańcami atmosferą Świąt.

Występ zorganizowała pani Izabela Segieda. Nad częścią techniczną czuwał niezawodny ks. Zbigniew Kulesza.

Przedstawienie bożonarodzeniowe będzie można raz jeszcze zobaczyć w naszej szkole w najbliższą niedzielę 15 stycznia o godz. 11.30. Młodzi aktorzy tym razem zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy!

M.M.
Zdjęcia dzięki uprzejmości TVK Bart- Sat

 
Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 5 stycznia 2017r.
Spotkanie opłatkowe w naszej szkole.

 22 grudnia 2016r., ostatniego dnia przed zimową przerwą świąteczną, odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu klas II, IV-VI, które wprowadziło wszystkich w niepowtarzalny nastrój Bożego Narodzenia. Uczniów do występu przygotowała pani Iza Segieda oraz ks. Zbyszek Kulesza. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i odmówili modlitwę. Potem, wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor i połamaliśmy się opłatkiem. Następnie udaliśmy się do stołu, gdzie czekały na wszystkich wigilijne potrawy. W świątecznym             i radosnym nastroju rozeszliśmy się do domów, życząc sobie wzajemnie radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

M.M.
Fot. K. Piorun

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 2 stycznia 2017r.
Życzenia

 Najlepsze życzenia świąteczne 
zdrowia, szczęścia i pomyślności,
wielu doskonałych pomysłów

i ich błyskotliwej realizacji,
a także powodzenia w Nowym Roku 2017 – niech przyniesie same radości i korzyści,a przede wszystkim niech będzie jeszcze bardziej udany

od poprzedniego.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 24 grudnia 2016r.
WIGILIA W SZKOLE

 Zdjęcie użytkownika Gazetka Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie "Bigos".

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 21 grudnia 2016r.
Kiermasz ozdób świątecznych

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klasy nr 1 na kiermasz ozdób świątecznych, który będzie trwał do czwartku 22.12.2016r.
Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na działalność Samorządu Uczniowskiego.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 19 grudnia 2016r.
Nasz sukces w Rejonowych Eliminacjach Olimpiady o Zdrowiu

 16 grudnia 2016r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach, odbyła się olimpiada wiedzy dotycząca zdrowia i zdrowego stylu życia w ramach Rejonowej Olimpiady PCK. Udział w niej wzięły dwie uczennice z klasy VI - Anastazja Blicharz oraz Judyta Archacka. 

W olimpiadzie udział wzięli również uczniowie z 14-tu placówek oświatowych z terenu powiatu bartoszyckiego zatem konkurencja była duża.
Po zaciętej dogrywce Judyta Archacka zajęła zaszczytne III miejsce.
Obu dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M.M.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 16 grudnia 2016r.
Przegląd Teatrów Profilaktycznych

 Dania 14 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Gminnym Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych. Mali aktorzy z klas II-III podbili serca publiczności przedstawiając spektakl pt. "Misja specjalna". Z pewnością było to dla naszych uczniów nie lada przeżycie, bowiem po raz pierwszy występowały przed tak różną publicznością. Takie doświadczenie z pewnością będzie procentować na przyszłość. Wszystkie dzieci sprostały zadaniu i należą im się ogromne brawa za odwagę oraz talent aktorski.
M.M.
Fot. R. Naruszewicz

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 16 grudnia 2016r.
Cyrk "Warszawa" w naszej szkole.

 W dzisiejszy, chłodny poranek uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w spotkaniu z artystami cyrkowymi. Swój program zaprezentował cyrk "WARSZAWA. Artyści wprowadzili wszystkich zebranych w magiczny świat sztuki cyrkowej, zabawiając sztuczkami magicznymi, akrobacjami z hula-hop, pokazem fakira oraz piosenkami. Dużą atrakcją okazał się być pokaz tresowanych króliczków, które skradły całe show. Uczniowie również mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i poczuć się jak prawdziwi artyści cyrkowi.

Godzinny pokaz został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie pełni radosnych doznań na zakończenie mogli zakupić cyrkowe rekwizyty.

M.M.
Fot. ks. Z. Kulesza, K. Piorun, W. Brajer

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 13 grudnia 2016r.
Mikołajki i warsztaty

 Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji, a także na upamiętnienie imienin pewnego znanego wszystkim dzieciom świętego, odbyły się w naszej szkole mikołajkowe warsztaty plastyczne. Dzieci pod opieką pań wychowawczyń oraz licznie przybyłych rodziców chętnie wzięły udział w robieniu ozdób. W miłej atmosferze przy słuchaniu kolęd zwykłe żarówki zmieniły się w prawdziwe arcydzieła ozdobione brokatem, skarpetki w białe bałwanki, a plastikowa butelka w prawdziwą szopkę bożonarodzeniową. Punktem kulminacyjnym tego dnia była wizyta prawdziwego Mikołaja, który obdarował dzieci podarkami. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy, a warsztaty wpiszą się na stałe w kalendarz szkolnych wydarzeń.
W imieniu wszystkich "szkolnych" uczestników warsztatów pragniemy również podziękować wszystkim przybyłym rodzicom, którzy dzielnie służyli nam pomocą, dobrą radą oraz kreatywnością.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 8 grudnia 2016r.
Odwołane zajęcia w szkole

 UWAGA! Z powodu awarii pieca i niskiej temperatury w szkole jutrzejsze zajęcia  (6 grudnia 2016 r.)zostały odwołane!

Rodzice dziecin z klas 0 - III - warsztaty mikołajkowe przełożone są na czwartek.

Dodał: Ks. Zbigniew
kiedy: 5 grudnia 2016r.
Andrzejki

 We środę 30 listopada dzieci z klasy I i II świętowały andrzejki. W tym dniu nie tylko poznały tradycje związane z tym świętem, ale również poznały swoją przyszłość dzięki wróżbom takim jak: lanie wosku, horoskop, czy wybieranie imienia ukochanego/ ukochanej. Dzieci dobrze i grzecznie się bawiły.
Teraz z niecierpliwością czekają na Mikołaja, który być może zawita już we wtorek.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 1 grudnia 2016r.
Rekolekcje adwentowe

 5 grudnia 2016 r. w Dzietrzychowie odbędą się rekolekcje adwentowe dla dzieci. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 8.20. POdczas Eucharystii będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy.  

Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej, abyśmy mogli przygotować się na Święta Narodzenia Pańskiego. 

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 30 listopada 2016r.
Wyjazd do Kina oraz wizyta w Bibliotece.

 Dziś grupa dzieci z klas 0-IV odwiedziła Dom Kultury w Sępopolu. Tego dnia miały okazję odwiedzić Bibliotekę Publiczną w Sępopolu, gdzie zapoznały się z funkcjonowaniem tej instytucji, księgozbiorem oraz kącikiem zabaw. Oglądały również z zainteresowaniem film pt. "Bociany", który wyświetlony został w sali widowiskowej. To był bardzo ciekawy dzień.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 28 listopada 2016r.
Dzień Misia 2016

 25. listopada 2016 roku świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.

Program artystyczny na tę przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego we współpracy z biblioteką szkolną. Przedstawili oni m.in. kilka ciekawostek dotyczących historii pluszowego misia.

Dzieci z chęcią brały również udział w konkursach oraz zajęciach sportowych oczywiście wspólnie ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

To był ciekawy i miły dzień!

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 25 listopada 2016r.
Wieczór grozy

 

Dnia 18.11.2016r. w naszej szkole odbył się "Wieczór grozy", czyli połączenie tradycji Halloween oraz andrzejkowej. Żeby wczuć się w klimat imprezy uczniowie klasy VI przeczytali wszystkim zebranym kilka ciekawostek na temat obu tradycji. Główna atrakcją tej części imprezy było pojawienie się potwora, który mocno wystraszył niektórych zebranych! Podczas wieczoru przeprowadzone zostały różne konkursy z nagrodami, takie jak: wyławianie jabłek z wody bez pomocy rąk, czy "balonowy król". Każdy muzycznie oraz tanecznie odnalazł się podczas zabawy, gdyż były różne gatunki muzyczne. Było bardzo wesoło i śmiesznie. Gdyby był konkurs taneczny zapewne wygrałaby klasa VI, która była w tym temacie najaktywniejsza. Do dziś niektórych bolą nogi. Organizatorem całego zamieszania był Samorząd Uczniowski. Ta impreza na długo zostanie w naszej pamięci.

Julia Kowanacka

Zdjęcia w galerii - zapraszamy 

Dodał: Ks. Zbigniew
kiedy: 21 listopada 2016r.
Dzień Zdrowego Śniadania.

 W ramach akcji "Trzymaj Formę" uczniowie klas 0-III w wtorek 8.11.2016r. zjedli wspólnie przygotowane wcześniej zdrowe śniadanie. Dodatkowo klasy I-II dodatkowo przygotowały sałatki owocowe. Akcja ma na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest odpowiednio skomponowane śniadanie, które daje energię na cały dzień. Przygotowanie sałatki pokazało alternatywę jaką dla słodyczy mogą być owoce, które również są słodkie jednak dużo zdrowsze.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 listopada 2016r.
Dzień Niepodległości.

 Dziś uczniowie klas V-VI przygotowali apel z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości pod kierunkiem pani Izabeli Segiedy. Naz zaprezentowanej akademii uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym historię odzyskania niepodległości przez Polskę, mówiono patriotyczne wiersze, a największym zainteresowaniem cieszyło się "patriotyczne karaoke". Najwięcej o narodowym święcie dowiedzieli się najmłodsi uczniowie, którzy pierwszy raz byli na tego typu apelu.

Anastazja Blicharz

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 listopada 2016r.
Lekcja dobroci Jasia i Małgosi.

 Dania 8.11.2016r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Lekcja dobroci Jasia i Małgosi". Teatrzyk był interaktywny, czyli angażował publiczność. Spektakl mówił o tym, że należy być miłym i pomocnym w każdej sytuacji . Np. pan Krzysztof wyrzucił śmieci do lasu, za co został skarcony przez króliczka. Nauczyciele i dzieci byli bardzo zaangażowani w przedstawienie. Chcieli pomagać rożnym postaciom biorącym udział w przedstawieniu w trudnych sytuacjach. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez Jasia i Małgosię oraz zgłaszały się do pomocy. To przedstawienie nauczyło nas tego, że warto być miłym, pomocnym oraz szanować innych. Społeczności szkolnej teatrzyk bardzo się spodobał. Było dużo śmiechu i oklasków. Dzieci z klas 0-III wykazały się największą aktywnością.

Julia Kowanacka

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 12 listopada 2016r.
Kiermasz książek

 W dniach 03-18 listopada 2016r. w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz taniej książki. Zapraszamy wszytskich zainteresowanych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za niewielkie pieniądze.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 3 listopada 2016r.
Wielka Liga Czytelników

 Biblioteka Szkolna zaprasza wszytskich uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie Rodzinne Czytanie.

Zapisy ruszają 2.11.2016r. w biblotece szkolnej.

Uczniowie wypożczają w bibliotece 10 ksiażek z listy konkursowej i odbierają formularz z pytaniami. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione.
Po wypełnieniu wszystkich formularzy do książek, uczeń bierze udział w "teście kwalifikacyjnym", który kończy etap szkolny.

Udział w konkursie skierowany jest do dwóch grup wiekowych: kl. I-III i IV-VI.

Regulamin konkursu oraz lista książek dostępny w bibliotece szkolnej oraz na tablicy informacyjnej.

ZAPRASZAMY WSZYTSKICH DO UDZIAŁU.
Czekają ciekawe nagrody.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 2 listopada 2016r.
Groby zapomniane. Uczniowie pamiętają.

 W czwartek 27.10.2016r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami, udali się na pobliski opuszczony cmentarzu. Po uporządkowaniu przestrzeni wokół nagrobkówh każdy z uczniów zapalił na nich znicz. Dzień ten był poświęcony refleksji i zadumie towarzyszącej zbliżającemu się świętu Wszystkich Świętych.

Autor. Magdalena M

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 28 października 2016r.
Pasowanie na ucznia

 Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez. W tym roku miało ono miejsce 26 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci.

Podczas ceremonii pierwszacy w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych złożyli ślubowanie. Następnie dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy.
Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz sportowe, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. O swych kolegach pamiętali również starsi uczniowie z klas II-III oraz "zerówiaki", dedykując im wiersze piosenki i samodzielnie wykonane upominki. Podczas apelu podsumowana została ubiegłoroczna edycja konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Nagrodzone zostały dwie uczennice naszej szkoły : Kamila Koznarska z kl. III oraz Karolina Kiełbasa z klasy VI. Po uroczystości pierwszaki udały się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

Autor: Magdalena Magdziak 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 26 października 2016r.
Ogólnopolski konkurs "SYNAPSIK" w naszej szkole

 Uczniowie klas II i III wzięli udział w czwartej edycji największego ogólnopolskiego konkursu przygotowanego w oparciu o ministerialne podręczniki "SYNAPSIK". Testy nie były łatwe, jednak wszyscy liczymy na wysokie wyniki. Czy uda się je osiągnąć?Dowiemy się niebawem.

Autor Magdalema M

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 25 października 2016r.
Dzień wolny od zajęć

 Zgodnie z zarządzeniem dzień 31 października 2016 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym. 

Dodał: Ks. Zbigniew
kiedy: 24 października 2016r.
Z wizytą na Policji.

 Dziś policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach odwiedziły dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie. Dzięki wizycie uczniowie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Dzieci miały okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Duże zainteresowane wśród gości wzbudziły radiowozy i policyjny motocykl. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych pojazdów, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy. Chętni mogli przymierzyć czapki policyjne,a także zostać zakłuci w prawdziwe kajdanki. W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na pamiątkę wizyty uczniowie odbijali swoje odciski palców.

Dziękujemy funkcjonariuszom za miłe przyjęcie oraz zorganizowanie bardzo ciekawej wizyty.

M.M.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 19 października 2016r.
Dzień Edukacji Narodowej.

 14  października, jak co dzień, zjawiliśmy się w szkole. Dzień był jednak niezwykły - dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Jak co roku 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanej Dniem Nauczyciela. 
Przybyłym na tę okazję gronu pedagogicznemu oraz gościom uczniowie zorganizowali bogaty występ artystyczny - wiersze, tańce, piosenki.
Na zakończenie natomiast przemówiła Pani Dyrektor mgr Bożena Szerszunowicz i nagrodziła nauczycieli oraz pracowników szkoły za trud poświęcenia związany z pracą w szkole. Przedstawiciele Rodziców również nie zapomnieli o naszych wychowawcach wręczając im słodkie upominki.

red. Anastazja Blicharz
fot. Rafał Naruszewicz

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 17 października 2016r.
Młodzi rządzili szkołą

 Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie z naszej Szkoły zamienili się z miejscami ze swoimi wychowawcami i opiekunami. Prowadzili zajęcia, oceniali, pilnowali porządku.

W rolę wychowawców wcielili się uczniowie z klasy VI, którzy jak mówią, doskonale czuli się pełniąc tę funkcję.

Uczniowie pozostałych klas równiż wyglądali na zadowolonych, co udało się uchwycić naszej fotoreporterce na kilku zdjęciach.

To był bardzo ciekawy dzień.

Magdalena Magdziak

Autorką zdjeć jest: Wiktoria Brajer

 

 

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 17 października 2016r.
Wybory do Samorządu Szkolnego

Pod koniec września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. 
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:
Przewodnicząca: Karolina Kapuścińska, kl.V
Z-ca: Anastazja Blicharz, kl. VI
Skarbnik: Adrian Dudek, kl. VI
Protokolant: Julia Kownacka, kl. VI

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Dodał: Magdalena M
kiedy: 13 października 2016r.
Lekcja Cittaslow.

 23.09.2016r. w klasach 0-III odbył się blok zajęć poświęconych idei Cittaslow. Dzień miał ten na celu propagowanie wolniejszego stylu życia jako alternatywy wobec wielkomiejskiego pospiechu. Dzieci poznały historię ślimaka Maciusia, który bardzo lubił spokój. Brały również udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały "ślimaki". Zajęcia zakończyły się zajęciami ruchowymi z chustą oraz wyścigiem "ślimaków". Dzięki dzisiejszym zajęciom dzieci zrozumiały, że wolniejsze tempo wypływa na dokładniejsze wykonywanie pracy oraz sprzyja ciekawym pomysłom.
Za zorganizowanie zajęć i zgromadzenie materiałów dziękujemy paniom wychowawczyniom z klas 0 -III.

Dodał: ks. Zbigniew
kiedy: 8 października 2016r.
REKRUTACJA

  Regulamin rekrutacji

do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Dzietrzychowie
na rok szkolny 2016/2017
        Podstawa prawna:
                1.  Ustawa z dnia 6 grudnia 2013r. O zmianie ustawy o systemie oświaty oraz    niektórych innych ustaw (Dz. U z 2014 r. , poz.7).
               2.   Rozporządzenie MENiS z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów
                     publicznego przedszkola oraz publicznych szkół ( Dz. U z 2001 r. Nr 61 , poz 624 ze  zmianami).
               3.   Statut Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie
 
Postępowanie rekrutacyjne
§ 1
1. Za organizację rekrutacji dzieci (kandydatów) do oddziału przedszkolnego odpowiada
dyrektor szkoły.
2. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica kandydata.
3. Proces rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego obejmuje:
1) określenie liczby miejsc w oddziale przedszkolnym;
2) ogłoszenie o rekrutacji dzieci (kandydatów) w oddziale przedszkolnym;
3) przyjmowanie „Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do oddziału przedszkolnego w
szkole Podstawowej w Dzietrzychowie", które można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze
szkolnej strony,
4) w przypadku większej ilości złożonych wniosków niż miejsc w oddziałach przedszkolnych, dyrektor szkoły powołuje komisję rekrutacyjną;
5) o głoszenie wyników rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego listy dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych obejmują imiona i nazwiska dzieci. Listy zostają wywieszone na tablicy
informacyjnej.
§ 2
1. O przyjęciu dzieci w ciągu roku szkolnego na wolne miejsca decyduje dyrektor, biorąc pod
uwagę kryteria zapisane w niniejszych zasadach.
§ 3
1. Rekrutację prowadzi się zgodnie z poniższym harmonogramem:
1) od 17 marca 2016r. do 31 marca 2016. składanie zgłoszeń rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły,
2) od 1 kwietnia 2016 do 8 kwietnia 2016r. wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do oddziału przedszkolnego spoza obwodu
3) od 9 kwietnia 2016 do 13 kwietnia 2016r. rozpatrywanie złożonych wniosków przez komisję rekrutacyjną,
4) 14 kwietnia 2016r. – wywieszenie na tablicy informacyjnej szkoły imiennej listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
5) 15 kwietnia 2016r. wywieszenie na tablicy informacyjnej szkoły imiennej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, a także informacji o liczbie wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych,
6) do 20 kwietnia 2016r. rodzic kandydata może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od
rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej,
7) do 26 czerwca 2016r – postępowanie uzupełniające.
§ 4
1. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana
przez dyrektora szkoły.
2. Dyrektor szkoły wyznacza przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.
3. W skład komisji rekrutacyjnej wchodzą:
1) przedstawiciel rady pedagogicznej – przewodniczący komisji,
2) dwóch przedstawicieli rady pedagogicznej członkowie komisji.
4. Do zadań komisji rekrutacyjnej należy w szczególności:
1) ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy
kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego,
2) ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy
kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego,
3) sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego.
5. Dokumentami stanowiącymi podstawę pracy komisji rekrutacyjnej są :
1) imienny wykaz zgłoszonych dzieci (kandydatów) w procesie rekrutacji,
2) wnioski o przyjęcie dziecka (kandydata) do przedszkola oraz inne dokumenty dostarczone
przez rodziców,
6. W trakcie posiedzenia komisja rekrutacyjna rozpatruje zgłoszenia dzieci (kandydatów) do
oddziału przedszkolnego na podstawie dostarczonych przez rodziców dzieci dokumentów
według przyjętych kryteriów rekrutacji.
7. Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających
okoliczności zawarte w oświadczeniach, w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego
lub może zwrócić się do burmistrza o potwierdzenie tych okoliczności.
8. Z posiedzenia komisji sporządza się protokół, do którego załącza się listy dzieci
zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych.
Kryteria naboru i liczba punktów do oddziału przedszkolnego w Dzietrzychowie
§ 5
1. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku 56 lat, zamieszkałe na terenie Gminy Sępopol z urzędu na podstawie zgłoszenia.
2. Liczba miejsc w oddziale  przedszkolnych wynosi 25.
3. Rekrutację przeprowadza się w oparciu o zasadę powszechnej dostępności .
4. Postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego przeprowadza się na wolne miejsca
na wniosek rodzica dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły
5. Postępowanie rekrutacyjne w pierwszym etapie przeprowadza się wg następujących
kryteriów:
1) wielodzietność rodziny kandydata,
2) niepełnosprawność kandydata,
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
6. Kryteria, o których mowa w pkt.5 , mają jednakową wartość – po 5 punktów.
7. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania
rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu będą nadal wolne miejsca, na drugim
etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę następujące kryteria, którym
przypisana jest odpowiednia liczba punktów:
1) oboje rodzice pracują zawodowo 6 pkt.
2) jedno z rodziców pracuje zawodowo 3 pkt.
3) posiadanie rodzeństwa uczęszczającego do szkoły, które zamieszkuje wspólnie z
kandydatem 1 pkt.
8. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole dysponuje wolnymi
miejscami, dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające.
9. Postępowanie uzupełniające odbywa się wg harmonogramu.
Dokumenty dotyczące rekrutacji
§ 6
1. Dokumenty składane przez rodziców w celu przyjęcia do oddziału przedszkolnego to:
1) Wniosek o przyjęcie dziecka (kandydata)do oddziału przedszkolnego
2) załączniki do wniosku:
a) załącznik nr 1 – oświadczenie o wielodzietności rodziny,
b)załącznik nr 2 – oświadczenie o samotnym wychowywaniu kandydata oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,
c) załącznik nr 3 – oświadczenie potwierdzające zatrudnienie obojga rodziców,
d) oświadczenie potwierdzające zatrudnienie jednego z rodziców.
2. W przypadku niedostarczenia dokumentów w trakcie analizy zgłoszeń, kryterium będzie traktowane jako niespełnione.
Odwołania od decyzji komisji rekrutacyjnej
§ 7
1. Procedura odwoławcza rodziców kandydata przebiega od 16 kwietnia do 20 kwietnia 2016r.
Postanowienia końcowe
§ 8
1. Dane osobowe dzieci są gromadzone i przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami
prawa o ochronie danych osobowych.
2. Dane osobowe kandydatów zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz
dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca
okresu, w którym uczeń korzysta z wychowania przedszkolnego w szkole.
3. Dane osobowe kandydatów nieprzyjętych zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego są przechowywane w szkole przez okres roku, chyba że na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.
4. Kryteria naboru do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Dzietrzychowie zostaną podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń.
5. Zasady wchodzą w życie w dniu 17 marca 2016r.
 
Karta zgłoszenia dziecka do zespołu wychowania przedszkolnego
 
Proszę przyjęcie……………………………………………………………………………………………………
(imię i nazwisko dziecka)
Nr PESEL, data i miejsce urodzenia: …………………………………………………………………………………………………..
Do Zespołu Wychowania Przedszkolnego „ Promyczek” przy Szkole Podstawowej w Dzietrzychowie od dnia ………………………………………………………..
 

Adres zamieszkania dziecka:

……………………………………………………………………………………………………………………………………
Adres zamieszkania rodziców/opiekunów
………………………………………………………………………………………………………………………………………
 Tel. Kontaktowy…………………………………………
N-r dowodów osobistych…………………………
Miejsce pracy rodziców/opiekunów:
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
II. Dodatkowe informacje o dziecku i rodzinie mogące wpłynąć na funkcjonowanie dziecka w zespole (stan zdrowia, ewentualne potrzeby specjalne, itp. )
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 

III. Oświadczenie o odbieraniu dziecka z zespołu wychowania przedszkolnego:

Do odbioru dziecka z zespołu upoważniam następujące pełnoletnie osoby:
1. ………………………………………………………………………………………………………………………………………Imię i nazwisko                    adres zamieszkania                               nr dowodu osobistego                       nr telefonu
2. ………………………………………………………………………………………………………………………………………
Imię i nazwisko                    adres zamieszkania                             nr dowodu osobistego                       nr telefonu
Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo odebranego dziecka od momentu jego odbioru przez wskazaną powyżej, upoważnioną przez nas osobę.
Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z organizacją zespołów wychowania przedszkolnego i zasadami rekrutacji.
 
 
 ………………………………                                                                             ………………………….
 Miejscowość i data                                                                                    podpis rodzica/prawnego opiekuna
 
 
DODATKOWE KRYTERIA PRZYJĘCIA DZIECKE DO SZKOŁY I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DZIETRZYCHOWIE
NA ROK SZKOLNY 2016/2017
 
………………………………………………………….
Imię i nazwisko kandydata
 
Lp.
Kryteria naboru
Tak*
Nie*
Punktacja
1.
wielodzietność rodziny kandydata
 
 
5
2.
niepełnosprawność kandydata
 
 
5
3.
 niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
 
 
5
4.
niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
 
 
5
5.
niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
 
 
5
6.
samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
 
 
5
7.
objęcie kandydata pieczą zastępczą
 
 
5
8.
oboje rodzice pracują zawodowo
 
 
6
9.
jedno z rodziców pracuje zawodowo
 
 
3
10.
posiadanie rodzeństwa uczęszczającego do szkoły, które zamieszkuje wspólnie z kandydatem
 
 
1
 
*Wstaw X
 
 
………………………..                                                        

Miejscowość i data                                                     

 
......................................, dnia .........................
 
 
 
POTWIERDZENIE  WOLI
kontynuowania edukacji przedszkolnej
( dotyczy dzieci ur. w 2010 r.)
 
 
 
 
            Potwierdzam wolę kontynuowania edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2016/2017 w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Dzietrzychowie
 
przez moje/ nasze dziecko:
 
 
.......................................................................................................................................................
imiona i nazwisko dziecka
 
 
 
 
 
 
 
.......................................................................................................................................................
miejsce zamieszkania dziecka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                  .......................................................................
                                                                                                            czytelny podpis rodzica
 

 

Wniosek dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie
 
 
WNIOSEK  O  ZAPISANIE
DZIECKA  DO KLASY I
SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W DZIETRZYCHOWIE
NA  ROK  SZKOLNY  2016/2017
 
 
I.         DANE OSOBOWE  DZIECKA
 
Imiona  i nazwisko
 
 
Data i miejsce urodzenia
 
 
PESEL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adres zamieszkania
 
 
Adres zameldowania
 
 
 
II.        DANE RODZICÓW/OPIEKUNÓW
 
 
matka/prawny opiekun
ojciec/prawny opiekun
Imię
 
 
 
Nazwisko
 
 
 
Adres  zamieszkania
Kod
 
 
 
Miejscowość
 
 
 
Ulica
 
 
 
Numer domu
 
 
 
Numer mieszkania
 
 
 
Telefon kontaktowy
 
 
 
e-mail
 
 
 
 
 
III.      Dodatkowe informacje o dziecku dołączone do wniosku ( orzeczenie lub opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej, potrzeba szczególnej opieki, stosowana dieta,
zalecenia lekarskie , itp.) :
Proszę wpisać   ......................................................................................................................................
 
.......................................................................................................................................................
 
.......................................................................................................................................................
 
 
IV.       Do zgłoszenia należy dołączyć po 31 kwietnia zaświadczenie o ukończeniu przez dziecko rocznego przygotowania przedszkolnego .
 
 
V.        Potwierdzam/y,  że
 
-  wszystkie dane zawarte w zgłoszeniu są prawdziwe,
-  niezwłocznie powiadomię dyrektora szkoły o zmianie danych zawartych w zgłoszeniu,
-  wyrażam/y zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych we wniosku dla celów związanych z rekrutacją do przedszkola zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych ( tekst jadnolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).
 
 
 
 
 
                                                                                  ........................................................................
                                                                                    czytelny podpis rodzica/prawnego opiekuna
 
..........................................................................
                                                                                                          miejscowość i data
 
 
...............................................................................
            imię i nazwisko rodzica
 
 
Dyrektor
Szkoły Podstawowej
w Dzietrzychowie                         
 
 
Wniosek o kontynuowaniu nauki w klasie pierwszej
 
 
                        Realizując zapis art. 9 ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 35 ),
wnoszę o kontynuację nauki w klasie I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 mojego dziecka
 
.......................................................................................................................................................
                                                           imię i nazwisko dziecka, data urodzenia
 
 
 obecnie ucznia klasy.......................................................................................................
 
Jestem świadomy(a), że dziecko w roku szkolnym 2015/2016  nie będzie podlegało klasyfikacji rocznej , promowaniu do klasy drugiej szkoły podstawowej oraz, że nie otrzyma świadectwa szkolnego promocyjnego.
 
 
 
 
 
.........................................................
podpis rodzica
 
 
 
..............................................................
                                                                                                          miejscowość i data
 
 
...............................................................................
            imię i nazwisko rodzica
 
 
 
Dyrektor
 Szkoły Podstawowej
w Dzietrzychowie
 
 
 
Wniosek o kontynuowaniu nauki w klasie drugiej
 
                        Realizując zapis art. 9 ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 35 ),
wnoszę o kontynuację nauki w klasie II szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 mojego dziecka
 
.......................................................................................................................................................
                                               imię i nazwisko dziecka, data urodzenia
 
 
 obecnie ucznia klasy.......................................................................................................
 
Jestem świadomy(a), że dziecko w roku szkolnym 2015/2016  nie będzie podlegało klasyfikacji rocznej , promowaniu do klasy trzeciej szkoły podstawowej oraz, że nie otrzyma świadectwa szkolnego promocyjnego.
 
 
 
 
 
.........................................................
podpis rodzica
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Dodał: M.M.
kiedy: 21 marca 2016r.
Początek roku szkolnego

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1.09.2015r. Msza święta o godz. 8.00, po której odbędzie się apel w szkole.

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 31 sierpnia 2015r.
Wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej.

 Zapraszamy wszystkich pracowników, oraz emerytów i rencistów do wzięcia udziału w planowanym wyjeździe do Bukowiny Tatrzańskiej w dniach 15.08.2015 - 22.08.2015.

Chętnych prosimy o zgłoszenia na adres e-mailowy: spdzietrzychowo@wp.pl do 31.07.2015r.

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 3 lipca 2015r.
Zakręcona akcja - zbieraliśmy nakrętki

 Plastikowe zakrętki mogą pomóc niepełnosprawnym dzieciom. Przekonaliśmy się o tym podczas mijającego roku szkolnego, podczas którego Samorząd Szkolny zbierał nakrętki na rzecz chorej Patrycji z Sępopola.
Dwa pełne worki przekazaliśmy w poniedziałek mamie dziewczynki.
Uśmiech wdzięczności utwierdził nas w przekonaniu, że warto pomagać!

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 10 czerwca 2015r.
Wycieczka do Krakowa

Uczniowie uczęszczający na zajęcia Szkolnego Biura Podróży w dniach 4-6 czerwca uczestniczyli w wycieczce po Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Wzięło w niej udział 15 uczniów z naszej szkoły. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Częstochowę, a w niej Jasną Górę i Park Miniatur Sakralnych. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Kraków i Wieliczkę. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Ojcowskim Parku Narodowym.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 10 czerwca 2015r.
Dzieci obchodziły dziś swoje święto

 

W Szkole Podstawowej w Dzietrzychowie było dziś trochę atrakcji. Oczywiście z okazji Dnia Dziecka.

Uczniowie rywalizowali w turnieju Dwa Ognie, rysowali kredą chodnikową oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych.

Oczywiście na dzieci czekały liczne słodkie niespodzianki oraz drobne upominki w poszczególnych konkurencjach.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 1 czerwca 2015r.
Festyn Rodzinny

Jak zwykle rodzice wspólnie z dyrekcją, nauczycielami i uczniami przygotowali sporo atrakcji. Mogliśmy podziwiać przedstawienie przygotowane przez rodziców pt. "Smerfy". Dzieci również mogły zaprezentować swoje talenty aktorskie podczas spektaklu pt. "Mały Książę i czarodziejskie zwierciadło". Straż Graniczna zaprezentowała tresurę psów, dziewczęta mogły ozdobić sobie paznokcie i skorzystać z porad dotyczących pielęgnacji oraz makijażu , a dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie ortograficznym. Dla fanów tańca przygotowana została ZUMBA. Można było wziąć udział w rożnego rodzaju rozgrywkach sportowych. Oprócz wspaniałych atrakcji ruchowych podczas festynu można było również spróbować pysznych wypieków, wspaniałych pierogów i wiele innych smakołyków. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie festynu.

Nasz Festyn odbył się dzięki wsparciu:

Agro Plan Masuny Sp. z o.o.,
Nadleśnictwa Srokowo,
Miejsko - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu,
Rady Miejskiej w Sępopolu,
Parafii Rzymsko - Katolickiej we Lwowcu,

Piekarni, Cukierni A. Rygielskiego,
Konrada Sulicha,
F.H.U. "DIM",
Gabinetu Kosmetycznego Kinga Cosmetics,
Firmy "Agrovis" Markajmy,

                                 
Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 1 czerwca 2015r.
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu uczniowie klasy V w ciekawy sposób zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 14 maja 2015r.
Wycieczka Rowerowa

 8 maja 2015 roku odbyła się wycieczka rowerowa w ramach Szkolnego Biura Podróży. Trasa wycieczki wynosiła 27 km, miała charakter pętli, rozpoczynającej w Dzietrzychowie, przez Lwowiec, Prosnę, kończącej się w Sątocznie. Uczestnicy stali się odkrywcami nowej trasy rowerowej. Przed wyjazdem zapoznano się dokładnie z trasą na mapie, zwrócono uwagę na najtrudniejsze pod względem bezpieczeństwa odcinki drogi. Przypomniano zasady bezpiecznej jazdy rowerem. Przejazd był urozmaicony pod względem ukształtowania terenu, jechaliśmy doliną, różnymi wzniesieniami. Ku pokrzepieniu nadwątlonych kilometrami sił, zatrzymaliśmy się w Sątocznie aby rozpalić ognisko i upiec na nim kiełbaski.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 14 maja 2015r.
Spotkania z poezją w Sępopolu

 W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu 6 maja 2015 r. odbyły się eliminacje do XXXIII Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją". W konkursie tym udział wzięli najlepsi recytatorzy z gminy Sępopol wyłonieni w konkursach szkolnych.
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów - Jakub Szyszko (kl. I), Patrycja Mickiewicz (kl. II), Natalia Ciesielska (kl. V) oraz Filip Sulich (kl. VI).
Jury wyłoniło najlepszych recytatorów w poszczególnych kategoriach. Szkołę Podstawową w Dzietrzychowie podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się już 15.05. 2015r. w Bartoszyckim Domu Kultury, reprezentować będzie Patrycja Mickiewicz.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie!

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 7 maja 2015r.
Nasi uczniowie laureatami Otwartego Konkursu Innowacyjności

 Finał Otwartego Konkursu Innowacyjności pod hasłem Innowacyjność i nowoczesność - ścieżki do postępu i rozwoju
pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Bartoszyckiego, był dla Michała Skomoroka i Nikodema Maciejewskiego - reprezentantów naszej szkoły, ważnym wydarzeniem.
Odbył się on w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach, w dniu 28 kwietnia 2015 r..
Składał się z części A, B i C. W części A uczniowie odpowiadali na pytania testowe, część B polegała na poszukiwaniu pomysłów, zbieraniu informacji, opisaniu pomysłu oraz przesłaniu dokumentacji pisemnej do Organizatora Konkursu (. Część C to zadanie problemowe lub projektowe. Mimo, że Michał i Nikodem twierdzili, że konkurs był jednym z najtrudniejszych w ich życiu, udało im się wywalczyć zaszczytne III miejsce! Gratulujemy!

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 5 maja 2015r.
Dzień Ziemi

 Dnia 24.04.2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. O godzinie 9:00 klasa V przedstawiła krótki spektakl pod tytułem „Dla Ciebie ziemio”. Po nim przeprowadzony został quiz za, który można było otrzymać „zieloną nagrodę”. Po przedstawieniu cała szkoła udała się na sprzątanie terenu wokół szkoły.

                                                                                                                             Kasia Sinkiewicz

 

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 28 kwietnia 2015r.
Szkolny Konkurs Recytatorski

 We wtorkowe popołudnie 14 kwietnia w naszej szkole odbyły się kolejne eliminacje Konkursu Recytatorskiego w dwóch grupach wiekowych - klasy I - III oraz IV -VI. Swoich sił w trudnej sztuce recytacji, postanowiło spróbować, aż 25 śmiałków!

Jury recytację uczestników konkursu oceniało według następujących kryteriów:
Interpretacji i estetyka mówienia
Dykcja
Dobór repertuaru (do wieku i osobowości dziecka)
Ogólny wyraz artystyczny
Po zakończeniu recytacji wierszy przez wszystkich uczestników konkursu Jury udało się na naradę. Po burzliwej naradzie wyłoniono laureatów.

Laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali:

W kategorii kl. I –III

I miejsce: Patrycja Mickiewicz (kl. II)
II miejsce: Jakub Szyszko (kl. I)
III miejsce: Oktawia Rogozińska (kl. I)

W kategorii kl. IV – VI

I miejsce: Natalia Ciesielska (kl. V)
II miejsce: Filip Sulich (kl. VI)
III miejsce: Katarzyna Sinkiewicz (kl. V)

Teraz laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego przygotowywać się będą do kolejnych eliminacji pod czujnym okiem swoich opiekunów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym konkursie, który odbędzie się już za rok!;)

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 27 kwietnia 2015r.
Warsztaty Wielkanocne

 Zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej zorganizował 26.03.2015r. wielkanocne warsztaty artystyczne. Odbyły się one w naszej szkole.
Po wcześniejszym instruktażu słownym, wszyscy uczestnicy mogli samodzielnie wykonać palmę wielkanocną, pisankę (różnymi technikami), a także uzupełnić szablon kolorowym piaskiem . Było to niezwykle inspirujące spotkanie, podczas którego uczniowie poznali wiele technik tworzenia ozdób wielkanocnych.
Zdobyte umiejętności praktyczne i wiedza zostaną z pewnością niejednokrotnie wykorzystane przez uczestników spotkania.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 29 marca 2015r.
Pierwszy Dzień Wiosny

 W chłodny ale słoneczny dzień 23 marca uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie z radością powitali wiosnę. W tym dniu miał zostać również rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniejszy wiosenny kapelusz", w którym wszystkie klasy 0-VI brały udział. Należy przyznać, że kapelusze te sprawiły, iż od rana wyczuwało się, że nadeszła upragniona wiosna i za oknem i w murach naszej szkoły.

Następnie, żeby tradycji stało się zadość, wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na "Biały Mostek", aby ostatecznie pożegnać zimę i przywitać wiosnę.

Z chwilą, gdy przygotowana przez dzieci Marzanna spłonęła można było powiedzieć, że wiosna na dobre już u nas zagościła. 
Uczniowie z poszczególnych klas wzięli również udział w pierwszym tej wiosny ognisku z kiełbaskami.

Po powrocie do szkoły rozstrzygnięty został konkurs. Jury na czele z Panią Dyrektor, uznało, że wszystkie kapelusze są równie piękne i postanowiła obdarować każdą klasę słodkimi upominkami.

Na zakończenie tego uroczystego dnia odbył się także mini seans filmowy. Oczywiście największym zainteresowaniem podczas filmu "Rodzinka nie z tej ziemi" cieszył się popcorn;)
Impreza została przygotowana przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. 
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wspaniale się bawili i godnie przywitali wiosnę.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 29 marca 2015r.
Marzec - pracowitym miesiącem

 Marzec okazał się być bardzo pracowitym miesiącem dla naszych uczniów. Brali oni  udział w konkursach oraz olimpiadach. Aż ośmiu reprezentantów naszej szkoły wzięło udział 19.03.2015r. w konkursie "Kangur Matematyczny". Niestety w tym przypadku na wyniki musimy zaczekać, jednak już dziś możemy pogratulować im startu. Dwóch szóstoklasistów reprezentowało naszą szkołę podczas gminnych eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Obaj zajęli wysokie miejsca - Grzegorz Żmijewski IV, natomiast Michał Skomorok - II. Michał uczestniczył również w eliminacjach powiatowych. 20 marca odbył się również finał wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w której wystartował Nikodem Maciejewski - zwycięzca eliminacji powiatowych. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 29 marca 2015r.
Dzień Kobiet

 Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował wybory "Małej Miss" (kat klas 0 - III) oraz "Super Dziewczyny" (kategoria klas IV-IV). Kandydatki zaprezentowały się w stroju imprezowym, szkolnym oraz wieczorowym. Musiały również odpowiedzieć na pytania oraz wykazać się sprytem aby odnaleźć się w trudnej sytuacji. Wszystkie kandydatki zaprezentowały się fantastycznie, toteż wybór tej jedynej nie był łatwy. Jury, składające się z przedstawicieli samorządu oraz nauczyciela W-Fu, p. Rafała Naruszewicza, ostatecznie tytuł „Małej Miss” przyznało uczennicy klasy I - Martynie Moczydłowskiej, I Vice Miss - Dominice Lichacz (kl. II), II Vice Miss - Klaudii Kozdroń (kl. I). W kategorii dziewcząt starszych tytuł "Super Dziewczyny" przypadł Natalii Kowejszy z klasy V, I Vice Miss - Zuzannie Szai (kl. IV), II Vice Miss - Wiktorii Brajer (kl. V). Publiczność również wybrała swoją faworytkę. "Miss Publiczności" została Hania Sikora (kl. I) oraz Ola Opalewska (kl. V).

 

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 11 marca 2015r.
Gminny Konkurs Matematyczny

 Dnia 19 lutego 2015 rokuw Szkole Podstawowej w Dzietrzychowie odbył się Gminny Konkurs  Matematyczny "Śladami Pitagorasa". W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV-VI z czterech szkół z gminy Sępopol. Uczniowie rywalizowali w trzyosobowych drużynach reprezentując swoje szkoły- po jednym uczniu z każdej klasy. Konkurs składał się z kilku etapów - rozwiązanie testu, ułożeniu tangramów , rozwiązaniu krzyżówki  pojęciowej, rozwiązywani łamigłówek matematycznych.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 915 a zakończył o 1230.

A oto wyniki konkursu:  

I miejsce -   uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu

                  Nataniel Zyśk - kl. IV

                  Natalia Bylińska-kl. V

                 Michał Osowski - kl. VI 

II miejsce   – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie

                   Bartosz Borzęcki - kl. IV

                   Natalia Ciesielska - kl. V

                  Nikodem Maciejewski -kl. VI

 III miejsce – uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Sępopolu

                   Bartosz Szyndler - kl. IV

                    Natalia Kurapiewicz - kl. V

                    Aleksander Piluk - kl. VI

Konkurs przebiegał bez zakłóceń w miłej atmosferze.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięskie drużyny otrzymały statuetki. Wszystkie nagrody ufundowane były przez organizatorów konkursu. Uczestnicy konkursu mieli zapewniony słodki poczęstunek i napoje.

 

Organizator: Agnieszka Pająk


Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 25 lutego 2015r.
Wyjazd na spektakl teatralny

 Dnia 17 lutego 2015 roku 35 uczniów z klas 0-VI z naszej szkoły pojechało do Bartoszyc na przedstawienie teatralne pt.:"Najsilniejszy motyl świata i magiczne drzewo".  W spektaklu, oprócz promowania uniwersalnych wartości ogólnoludzkich jak miłość, przyjaźń czy poświęcenie dla innych, mówiono też o podstawowych zasadach savoir vivre i dbaniu o higienę. Spektakl miał charakter interaktywny, aktorzy rozmawiali z dziećmi, razem rozwiązywali problemy. Uczniowie kształtowali swoją wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej. Przedstawienie bardzo się podobało uczniom.

Organizacją tego wyjazdu zajęli się uczniowie należący do Szkolnego Biura Podróży działającego w Szkole Podstawowej  w Dzietrzychowie.

 

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 25 lutego 2015r.
Projekt makiety

Uczniowie klasy IV, zainspirowani lekturą Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa", stworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał m. in. Adaś Niezgódka, a nauczycielem był niezwykły Pan Kleks.

Prace powstały w ramach realizacji projektu z języka polskiego. Najpierw uczniowie podzielili się na grupy i wspólnie z nauczycielem zaplanowali działania i termin prezentacji makiet. Następnym etapem była praca w domach, gdzie powstawały poszczególne elementy. Także rodzice włączyli się w te działania, podsuwając pomysły lub pomagając w wykonaniu trudniejszych elementów. Prezentacja w klasie nastąpiła 9 lutego.

Imponujące efekty działań czwartoklasistów obejrzeć można w klasie nr 3 lub w poniższej galerii zdjęć.

 

            

Dodał: M.M.
kiedy: 11 lutego 2015r.
Choinka szkolna

 Dzień 23 stycznia 2015 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, bowiem w tym dniu odbyła się "Choinka Szkolna". Na korytarzu górnym naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie ale również ich młodsze i starsze rodzeństwo oraz rodzice pragnąc w rytmie skocznej muzyki, we wspaniałych strojach karnawałowych wspólnie się bawić.

Tylu tańczących i bawiących się ludzi nasza szkoła ości tylko przy okazji Choinki Szkolnej. Dzieci i rodziców nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się jak co roku konkursy, zabawy oraz wspólne karaoke.
Punktem kulminacyjnym Choinki było przybycie Kubusia Puchatka. Najmłodsze dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć z Kubusiem. 
Bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że owe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieci.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 26 stycznia 2015r.
XI Przegląd Jasełek

W niedzielę 18 stycznia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu odbył się XI Przegląd Jasełek o nagrodę burmistrza. 

 
W tym roku do przeglądu zgłosiły się cztery zespoły reprezentujące gminne szkoły podstawowe w Ponikach, Wiatrowcu i Dzietrzychowie oraz grupa teatralna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale i po burzliwych obradach jury udało im się zdobyć nagrodę główną!
 
 
 
Grupę prezentująca naszą szkołę do występu przygotowała pani Olha Opalanko.
 
Julita Olszowa

 

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 26 stycznia 2015r.
Warsztaty Dziennikarskie

 W naszej szkole trwa cykl warsztatów dziennikarskich w ramach zajęć Szkolnego Zespołu Redakcyjnego. Spotkania z młodymi dziennikarzami prowadzi pan Tomasz Miroński - redaktor naczelny "Gońca Bartoszyckiego". Pierwsze zajęcia odbyły się 01.12.2014r.

Podczas warsztatów uczestnicy będą zdobywać, poszerzać i pogłębiać swoją wiedzę na temat pracy dziennikarza. Zostaną zapoznani m.in. z warsztatem dziennikarskim, rolą nowych mediów i ich realnym wpływem na rzeczywistość, nowymi formami komunikacji w społeczeństwie informacyjnym.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 19 grudnia 2014r.
Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2014/2015 z CKE 17.12 2014 r.

Już jutro szóstoklasiści sprawdzą swoją wiedzę z zakresu języka polskiego i matematyki oraz języka niemieckiego. Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2014/2015 z CKE będzie się składał z dwóch części:

* części pierwszej z zakresu języka polskiego i matematyki

* części drugiej z zakresu języka obcego nowożytnego. 

Trzymamy kciuki i życzymy połamania długopisów!

 

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 16 grudnia 2014r.
Komunikat Dyrektora

 Uwzględniając potrzeby rodziców, którzy pracują i nie mogą zaopiekować się dziećmi w czasie przerwy świątecznej, szkoła ma możliwość zorganizowanie opieki świetlicowej nad naszymi uczniami w okresie od 22.12.2014 do 5.01.2015 r.

W celu zagwarantowania prawidłowej organizacji pracy placówki prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w sekretariacie szkoły do dnia 19.12.2014r.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 16 grudnia 2014r.
Wyjazd do kina

 W ubiegłą środę odbyła się jednodniowa wycieczka edukacyjna do Kina "Gwiazda" w Kętrzynie na film w technologii 3D pt.: „Wielka szóstka”. .

W wycieczce brali udział uczniowie i uczennice klas 0-VI. Wyjazd został w części sfinansowany z pieniędzy, które nasi uczniowie wywalczyli podczas II Przeglądu Teatrów Profilaktycznych w Sępopolu.

Humory wszystkim uczestnikom wyjazdu dopisywały, a opowieściom o niezwykłych przygodach filmowych bohaterów nie było końca. 
Wróciliśmy do szkoły szczęśliwi, zadowoleni i pełni nowych doznań.

 

 

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 16 grudnia 2014r.
XXIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

W piątek 12.12.2014r. dwóch uczniów, Michał Skomorok oraz Nikodem Maciejewski, reprezentowało naszą szkołę podczas XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, która odbyła się w Bartoszycach. Nikodem zdeklasował rywali z całego powiatu i zajął zaszczytne I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Zwycięzca pojedzie w marcu na etap wojewódzki olimpiady i powalczy o miejsce w czołówce. 
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 13 grudnia 2014r.
Lekcja otwarta dla rodziców

Dnia 8 grudnia w klasie III odbyła się lekcja otwarta, którą zorganizowała Olha Opalanko. Rodzice wraz z dziećmi zaangażowali się w robienie Mikołajów na święta. Była to dobra okazja do integracji całej klasy wraz z rodzicami  jak i sprawdzenie swoich zdolności plastycznych. 

 

        

 

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 8 grudnia 2014r.
Nasi uczniowie najlepsi w III Gminnym Konkursie o Bezpieczeństwie

 Dnia 4 grudnia 2014 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie wzięli udział w III Gminnym Konkursie o Bezpieczeństwie „Bądź świadom – żyj bezpiecznie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Adama Loreta w Ponikach. Opiekunem była Beata Mikos – wychowawca klasy II naszej szkoły. Uczniowie klasy II Dominika Lichacz, Patrycja Mickiewicz i Karol Malinowski walczyli dzielnie i wykazali się szeroką wiedzą na temat bezpieczeństwa. W wyniku rywalizacji zajęli I miejsce.

 

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 8 grudnia 2014r.
II Przegląd Teatrów Profilaktycznych

 II Przegląd Teatrów Profilaktycznych w sępopolskim Domu Kultury już za nami. Za swój wspaniały występ podczas tego wydarzenia drugim miejscem nagrodzono uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie. 
– Przygotowywaliśmy nasz spektakl przez dwa miesiące. Częste próby, na których każdy musiał dać z siebie wszystko, przyniosły efekt – opowiada jedna z młodych aktorek.
Jesteśmy dumni z II miejsca, a osobom, które miały swój wkład w nasz sukces, serdecznie dziękujemy.

Dodał: Magdalena Magdziak
kiedy: 1 grudnia 2014r.
Dzień Zdrowego Śniadanka

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania-"Śniadanie Daje Moc". Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przygotowali przepiękne zdrowe kanapki, które wszyscy razem zjedli w miłej atmosferze. Misie, parasole na talerzu robiły wrażenie, a jak się okazało, nic lepiej nie smakuje jak samemu przygotowane śniadanko. Uczniowie, ubrani w kolorowe fartuszki i wyposażeni w niezbędne produkty, wspólnie przygotowali najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki miały dużą frajdę z próbowania ulubionych smakołyków i odkrywania nieznanych im dotąd smaków.

Dodał: M.M.
kiedy: 17 listopada 2014r.
Uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości

 Dnia 14 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie przedstawili w inscenizacji wydarzenia, które toczyły się na przestrzeni 123 lat , od pierwszego rozbioru Polski- 1772 do 1918 roku zakończenia I wojny światowej, zaśpiewali pieśni patriotyczne. Wydarzenia te często były okupione krwią bohaterskich żołnierzy, walczących o wolność naszej ojczyzny. Dzisiejszego dnia przez tą uroczystość chcemy pokazać, że pamiętamy, a śmierć za naszą wolność nie była daremna.

                                                             Wiesława Przerzanowska

Dodał: M.M.
kiedy: 17 listopada 2014r.
Z wizytą w mediach olsztyńskich

W ubiegły poniedziałek dzieci uczestniczące w zajęciach projektu "Poznawanie przez działanie" gościły z wizytą w Radiu i TVP Olsztyn, a także w siedzibie "Gazety Olsztyńskiej" . Podczas spotkania z dziennikarzami , dzieci miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy radiowca, dziennikarza telewizyjnego oraz redaktora gazety. Na żywo obserwowały jak powstaje i w jaki sposób realizowany jest serwis informacyjny. Dzięki uprzejmości pracowników radia, telewizji i gazety, dzieci mogły wejść do wszystkich zakamarków poszczególnych redakcji. Uczestnicy wycieczki byli pod szczególnym wrażeniem przyjęcia przez radiowców. Pełni wrażeń jeszcze długo z ekscytacją przeżywali spotkanie w radiu. 
Naszym zdaniem tego typu wyprawy są niezwykle potrzebne i rozwijające, poszerzają wiedzę na temat różnych zawodów i otwierają na społeczne działania.

Dodał: M.M.
kiedy: 8 listopada 2014r.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

10 listopada 2014roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 7 listopada 2014r.
Ślubowanie klasy pierwszej

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.

W piątek 31 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Dzietrzychowie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności dyrektor szkoły –Bożeny Szerszunowicz oraz wychowawców i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów z klasy I. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności – recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli i zaprezentowali pantonimę i tym samym przekonali wszystkich, że są gotowi zostać już „prawdziwymi uczniami”. 14 uczniów z klasy I złożyło uroczyste ślubowanie. W trakcie składania ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami.

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom od wychowawczyni, rożek obfitości od rodziców i upominki od h kolegów z klasy 0, II i III. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzinami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.

Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.Agnieszka Pająk -wychowawczyni klasy I

 

Dodał: M.M.
kiedy: 5 listopada 2014r.
Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Dzietrzychowie

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie.

Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny- recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawiali wesołe scenki z życia szkoły. Po zakończonej akademii uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania, wręczyli symboliczne upominki. Do życzeń dołączyli się również rodzice. Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie ich dzieci.


Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły p. Bożena Szerszunowicz wręczyła swoim pracownikom nagrody w dowód uznania ich pracy.

Dodał: M.M.
kiedy: 3 listopada 2014r.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ostatnim tygodniu września przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. W głosowaniu wzięła udział zdecydowana większość uprawnionych do tego osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 9 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 1 był nieważny. Komisja wyborcza w składzie: Judyta Archacka kl. IV, Natalia Kowejsza kl. V, Nikodem Maciejewski kl. VI czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:
1. Natalia Ciesielska kl. V – PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU
2. Filip Sulich kl. VI – ZASTĘPCA 
3. Katarzyna Sinkiewicz kl. V – SKARBNIK
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Fot. Uczniowie licznie przybyli do biblioteki szkolnej aby oddać głos na swojego kandydata.

Dodał: M.M.
kiedy: 18 października 2014r.
Akcja sprzątanie świata

Akcja „Sprzątanie Świata” została przeprowadzona w naszej szkole 18 września 2014 roku. Sprzątanie Świata” to międzynarodowa akcja mająca na celu zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska oraz sprzątania i segregacji odpadów. To ważne działanie, które corocznie podejmowane jest przez naszą szkołę. Akcja została przeprowadzona w godzinach 9.30 - 13.00. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie kl. 0 – VI wraz z nauczycielami. Uczniowie otrzymali odpowiednie środki (worki i rękawice) i pod opieką wychowawców wyruszyli na wyznaczone wcześniej tereny.
Na zakończenie akcji uczniowie wraz z wychowawcami zregenerowali siły przy wspólnym ognisku.

 

Dodał: M.M.
kiedy: 30 września 2014r.
Wycieczka Rowerowa

12 września 2014r. odbyła się wycieczka rowerowa dla uczestników Szkolnego Biura Podróżny połączona ogniskiem. Uczestnicy wspaniale się bawili korzystając z pięknej słonecznej, choć już wrześniowej pogody.

Dodał: M.M.
kiedy: 30 września 2014r.
Wyjazd do teatru muzycznego

 

Zapraszamy nauczycieli rencistów i emerytów do wzięcia udziału w wyjeździe do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. "Skrzypek na dachu" (wrzesień 2014).

Zapisy oraz bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

 

Dodał: M.M.
kiedy: 27 sierpnia 2014r.
Podręczniki - rok szkolny 2014/2015

W zakładce "PODRĘCZNIKI" można znaleźć aktualny spis podręczników na nadchodzący rok szkolny.

Dodał: M.M.
kiedy: 19 sierpnia 2014r.
Wyjazd do Mikołajek

Zapraszamy nauczycieli rencistów i emerytów do wzięcia udziału w dwudniowym  wyjeździe do Mikołajek (28 - 29.06.2014r.).

Zapisy w sekretariacie szkoły bądź telefoniczne będą przyjmowane do poniedziałku (23.06.2014r.).

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 19 czerwca 2014r.
Festyn Rodzinny 14 czerwca 2014r.

„Teraz twój czas”
900 – Uroczyste rozpoczęcie Festynu Rodzinnego

*    Przedstawienie pt: ”Leśne spotkanie” – uczniowie kl. IV

*    Przedstawienie w wykonaniu rodziców pt: „Kapciuszek na wesoło”

*    Zummba fitness dla wszystkich

*    Pokaz tresury psów i sprzętu Straży Granicznej

*    Gry i zabawy rodzinne

*    Egzamin na kartę rowerową

* 1100- Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły *    Podsumowanie programu „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

 

ATRAKCJE: Dmuchany plac zabaw, trampolina, loteria fantowa

STOISKA:  grill, domowe pierogi, frytki, gofry, słodka kawiarenka

 

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 10 czerwca 2014r.
WYPRAWKA SZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Wyprawka szkolna dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej; kryterium dochodowe jednolite dla wszystkich klas kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynika z ustawy o świadczeniach rodzinnych, wynosi  539 złotych na osobę w rodzinie.

 pomocą w zakresie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego objęto także uczniów:

  • słabowidzących,
  • niesłyszących,
  • słabosłyszących ( nowa grupa uprawnionych),
  • z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją (nowa grupa uprawnionych),
  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera (nowa grupa uprawnionych),
  • z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym,
  • z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedna z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej.

 

W przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną  z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym, dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych.

Równocześnie uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie  z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną  z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczający do klasy I szkoły podstawowej mają prawo do otrzymania pomocy w formie pełnego dofinansowania do zakupu materiałów edukacyjnych, w przypadku gdy uczniowie ci nie korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Wnioski składają osobiście rodzice do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie. Do wniosku należy dołączyć kserokopię dokumentów poświadczających dochód za miesiąc maj 2014 do dnia 18.06 2014r.

 

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 9 czerwca 2014r.
Zaproszenie na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich,

które odbędą się 9 maja 2014r. na terenie Szkoły Podstawowej

w Wiatrowcu 

Program Dni Otwartych z prezentacją warsztatów w ramach projektu:

„Poznawanie przez działanie”:
   

Ø             830 – uroczyste rozpoczęcie;
  900 – 1100 - 4 rodzaje otwartych warsztatów projektowych dla 48 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych (Szkolny Zespół Redakcyjny, Szkolne Biuro Podróży, Laboratorium przyrodniczo-techniczne oraz język angielski w pracowni językowej);

      1100- 1130przerwa połączona z poczęstunkiem (grochówka, ciasta, napoje, słodycze, lody);

     1130-1200prezentacja multimedialna dot. działań projektowych przygotowana przez uczestników projektu ze wszystkich szkół;

   900-1230możliwość zapoznania się z historią Funduszy Europejskich w Gminie Sępopol oraz obejrzenia wystawek na tablicach moderacyjnych, przygotowanych przez uczestników projektu ze wszystkich szkół, 

  godz. 1230Podsumowanie.

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 29 kwietnia 2014r.
Dzień Papieski

 15 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony Błogosławionemu Janie Pawle II.

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 16 kwietnia 2014r.
Sprawdzian

Jesteśmy po napisaniu przez klasę VI sprawdzianu.

Uczniowie twierdzą, że sprawdzian był łatwy.

Mamy nadzieję, że to przełoży się na dobry wynik!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 8 kwietnia 2014r.
Sprawdzian szóstych klas.

W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze.

My Rada Pedagogiczna jesteśmy dumni z wyniku naszych podopiecznych na sprawdzianie.

Nasza klasa szósta w ubiegłym roku uzyskała 2 wynik w gminie i 6 w powiecie uzyskując średni wynik 24,7 pkt. co stanowi 62%.

Gratulujemy wszystkim uczniom klasy szóstej oraz ich rodzicom tak wysokiego wyniku.

Dane dotyczące wyników poszczególnych szkół pochodzą z gazety "Goniec Bartoszycki" .

Już niebawem, bo 1 kwietnia uczniowie obecnej klasy szóstej napiszą sprawdzian, mamy nadzieję, że wypadną równie dobrze, jak ich koleżanki i koledzy z ubiegłego roku.

Trzymajmy za nich kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodał: Krzysztof Piorun
kiedy: 26 marca 2014r.